Dort ledové království pro Elišku

28.10.2016

Na státní svátek 28.10.2016 jsem pekla dětský dort k narozeninám pro Elišku, která slaví 6té narozeniny. Maminka vybrala tvar dortu srdce, jedlý papír na motivy animované pohádky Ledové království na vrchu dortu, sněhuláka Olafa a jako dekoraci stomeček a barevné vločky.

Na mě bylo dort upéct, vymodelovat ozdoby a celý ho dát do stavu tak jak ho vidíte na fotografiích. Tentokrát jsem pro vločky na okrajích zvolila tmavší modrou barvu aby v kombinaci s bílou působila kontrastnějším dojmem. Výsledek je myslím lepší než se světle modrou. Modelování Olafa mě snad nikdy neomrzí. Při práci si vždycky vzpomenu na jeho hlášky z pohádky " a proč" . Je to prostě legrační postavička z animované pohádky Ledové království.

Na druhé polovině dortu je stromeček. Mám novou silikonovou formičku tak jsem ji při té příležitosti rovnou vyzkoušela a musím říct, že se s ní pracuje suprově. Jméno Eliška a číslice 6. je tentokrát ve žluté barvě aby pořádně vyniklo. Elišce samozřejmě přeji všechno nejlepší k narozeninám a hodně dárků. Další Ledová království si můžete prohlédnout tady kde si můžete i objednat. Vaše cukrářka Lucie.