Dort s eclair kuličkami

04.03.2017

SLADKÉ TAJEMSTVÍ se skrývá uvnitř.

Je to pár dní co mi jedna milá zákaznice poslala odkaz na "kuličkový dortík" s tím, že by ho ráda ochutnala a zda je možné si ho u mě objednat. Hned jsme doma koukli na video, sepsali suroviny a během sobotního dopoledne jsme se do něj pustili. Musím říct, že výsledek nás chuťově nadchnul. Pro vás jsme nafotili postup a sepsali recept. 

Pokud si na dortík netroufáte můžete si ho objednat.  

Suroviny a postup na kuličky 

  • 250 ml vody
  • 1 lžíce moučkového cukru
  • špetka soli 
  • 150g hladké mouky
  •  4 vejce
  • 125g másla

Eclair kuličky jsou z odpalovaného těsta to znáte určitě z věnečků nebo větrníků. Do vařící osolené vody přidáme 125g másla, lžíci cukru a za stálého míchání 150g hladké mouky. Mícháme odpalované těsto dokud se nepřestane lepit na hrnec a vařečku. Po mírném vychladnutí zašleháváme postupně 4 vajíčka. Z těsta cukrářským sáčkem vytlačujeme na plech malé kuličky s průměrem cca 2 cm. V troubě pečeme na 200 °C přibližně 20 minut. Důležité: při pečení nikdy neotevírejte troubu jinak se z kuliček stanou placičky.

Čokoládový krém na naplnění kuliček

Uvaříme v 600 ml mléka 2 čokoládové pudinky a 100g moučkového cukru. Do horkého pudinku vmícháme 50 g čokolády. V míse si vyšleháme 375 g změklého másla a všléháme postupně vychladlý puding do krému. 

Plnění kuliček

Kuličky naplníme pomocí cukrářské zdobičky čokoládovým krémem a dáváme je do mísy se smetanovým krémem. 

Smetanový krém do dortu 

Vyšleháme si 500 ml smetany a 4 vanilkové cukry do tuha, vmícháme 800g zakysané smetany.                               

Sestavení dortu

Směs začneme vrstvit do připravené dortové formy. Doporučuji si na obvod formy dát pečicí papír aby se vám dortík lépe vyndaval z formy.

Teď už jen vydržet 24 hodin a nechat dort vychladit v lednici. Já jsem tak dlouhou dobu nevydržela, chuť a zvědavost byla větší. Příště budu dezert dělat na večer, aby alespoň přes noc v lednici vydržel a pořádně ztuhnul :-)