Mrkvový dort 

29.10.2018

Před několika měsíci jsem poprvé narazila na tzv. Mrkváč, ale říkala jsem si, že dort díky mrkvi bude přeslazený a nebude se dát jíst. Asi i proto jsem ho přešla bez většího povšimnutí. Od té doby jste se mě několikrát ptali, jestli je možné do svého dortu vybrat právě tenhle korpus. Začala jsem čím dál tím častěji narážet na různé recepty a mě začalo čím dál víc lákat pochoutku vyzkoušet. Vždyť se skládá jen z dobrých surovin a za zkoušku nic nedám, říkala jsem si. Přes léto čas na novinky nezbýval, ale teď nadešla ta správná chvíle. 

Volná neděle a já opět narazila na blogu o pečení na Mrkvový dort, takže jsem neváhala, trošku si ho upravila a vyrazila nakupovat suroviny. Na seznamu nesměla chybět samozřejmě mrkev 🥕 třtinový cukr, mouka, mleté ořechy a voňavá skořice. Jasnou volbou krému ke korpusu byl smetanový s mascarpone.

Podělím se s vámi o recept

Nebojte není to nic složitého, stačí když zajdete do obchodu a seženete.

na korpus potřebujete

✔️ 170 g polohrubé mouky

✔️ 2 vajíčka

✔️ 110 g třtinového cukru

✔️ 150 ml slunečnicového oleje

✔️ 200 g oloupané a nastrouhané mrkve 🥕

✔️ 50 namletých vlašských ořechů

✔️ po jedné lžičce - jedlé sody, prášku do pečiva, mleté skořice a špetku soli

na krém do dortu potřebujete

✔️ 2 mascarpone, 1 smetanu ke šlehání a moučkový cukr (množství podle toho jak ho chcete sladký)

a jde se kuchtit

V míse vyšleháme vejce spolu s cukrem do pěny a postupně zašleháme i olej. Přidáme promíchanou moučnou směs (mouka, soda, kypřící prášek, sůl, skořice) a nakonec vmícháme ořechy a nastrouhanou mrkev. Těsto vylijeme do vymazané a vysypané dortové formy a dáme péct na 170 stupňů. Dort se peče poměrně dlouhou dobu, ale zda je korpus už hotový poznáte jednoduše píchnutím špejlí do těsta.

Po upečení necháme korpus vychladnout na mřížce.

Na krém si vymixujeme mascarpone spolu se smetanou a cukrem do pevné konzistence. Po vychladnutí dort dvakrát rozkrojíme a promažeme krémem. Dáme chladit do lednice a pak už mlsáme.

Pokud se vám s dortem nechce péct, stačí napsat a dortík vám upeču já.  Vybírat můžete ze spousty dortů tady ⬇️